Netsparker'a CyberSecurity Breakthrough 2017 Ödülü Verildi

Robert Abela - 27 Ekim 2017 -

Dünya çapında dijital bilgi güvenliği alanında başarı sağlayan teknoloji şirketleri, ürün ve kişileri her yıl ödüllendiren merkezi Londra’da bulunan CyberSecurity Breakthrough bu yıl “Yılın Zafiyet Yönetimi Çözüm Sağlayıcısı” ödülünü Türk şirketi Netsparker’a verdi.

Netsparker'a CyberSecurity Breakthrough 2017 Ödülü Verildi

Dünya çapında dijital bilgi güvenliği alanında başarı sağlayan teknoloji şirketleri, ürün ve kişileri her yıl ödüllendiren merkezi Londra’da bulunan CyberSecurity Breakthrough bu yıl “Yılın Zafiyet Yönetimi Çözüm Sağlayıcısı” ödülünü Türk şirketi Netsparker’a verdi.

CyberSecurity Breakthrough

Şirketlerin, web sitelerindeki ya da web uygulamalarındaki zafiyetleri bulmak ve false positive’leri elemek için artık en isabetli tarama teknolojisine ihtiyaç duyduklarını belirten ve ödülün hak edilmiş bir sonuç olduğunu ifade eden Netsparker CEO’su Ferruh Mavituna, “Netsparker’ın yüzde yüz doğruluk oranına sahip tarayıcısı, tespit edilen zafiyetleri, manuel olarak doğrulama gerektirmeden zafiyetin yarattığı sonuçları anında kullanıcılara gösteriyor ve otomatik olarak tespit edilen zafiyetleri sadece okuma yetkisi bünyesinde exploit ediyor”dedi.

Dünya genelinde Bulut Güvenliği, Tehdit Tespiti, Risk Yönetimi, Dolandırıcılığı Önleme, Mobil Güvenliği ve E-posta Güvenliği gibi bilgi güvenliği kategorilerinde gösterilmiş olan üstün başarıları taktir etmek, inovasyonu ve yeni çalışmaları duyurmayı amaçlayan CyberSecurity Breakthrough ödüllerinin bu yılki programına 12 ülkeden toplam 2000’den fazla aday katıldı. Tüm adaylar, bilgi güvenliği sektöründe yer alan bağımsız uzmanların yer aldığı bir panelde değerlendirmeye alındılar.

Netsparker’ın, kompleks güvenlik ve zafiyet problemlerini kolaylaştıran yenilikçi anlayışıyla, CyberSecurity Breakthrough Ödüllerinin amacına uygun çok başarılı bir örnek olduğunu belirten CyberSecurity Breakthrough Genel Müdürü James Johnson, “İlgi uyandıran zafiyet yönetim sistemi çözümüyle, rakiplerinden farklı bir konumda yer alan Netsparker ekibini tebrik ederim” dedi.

CyberSecurity Breakthrough Hakkında

CyberSecurity Breakthrough Ödülleri programı, dijital alanda dünya çapında bilgi güvenliği alanında başarı sağlamış teknoloji şirketleri, ürün ve kişileri ödüllendirmeyi kendine bir misyon edinmiş bir organizasyon. CyberSecurity Breakthrough Ödülleri; Bulut Güvenliği, Tehdit Tespiti, Risk Yönetimi, Dolandırıcılığı Önleme, Mobil Güvenliği, Web ve E-posta Güvenliği, UTM, Firewall ve pek çok kategoride yer alan çığır açmış ürün ve şirketlerin başarıları çerçevesinde dünya çapında bilinirlik ve kabul edilirlik açısından önemli bir platform sayılıyor. Ayrıntılı Bilgi İçin; http://cybersecuritybreakthrough.com/

Netsparker Hakkında

2009 yılında kurulan Netsparker, web uygulaması güvenlik tarayıcısı geliştirmektedir. Tarayıcının kesin tarama teknolojisi, erken gelen bir başarıya sebep oldu ve Netsparker’ın şu an web uygulama güvenliği sektöründe bir lider olarak tanınmasını sağladı. Netsparker, tüm modern ve özel web uygulamalarında, bu uygulamaların hangi mimari ya da platform kullanılarak inşa edilmesi fark etmeksizin, güvenlik zafiyetlerini tespit edebilmektedir. Netsparker, bir zafiyetin tespiti sırasında, false positive’lerin tespiti için benzersiz birer proof of exploit üretmektedir. Netsparker hem masaüstü yazılımı hem de bir bulut servisi olarak kullanılabilmektedir. Ayrıca Samsung, NASA, Microsoft, ING Bank ve Ernst & Young gibi pek çok dünyaca ünlü organizasyon tarafından güvenle kullanılmaktadır.